Назад к списку

 Білкове печиво в дегідраторі, булочки та деякі нюанси білкової дієти


В мене багато друзів серед спортсменів, які, час від часу, проходять муки білкової дієти чи, як її ще називають, – «сушка». Ви, мабуть, чули про дієту Пьєра Дюкана чи Роберта Аткінса, так от –це вона і є. Хоча, корисною її точно не назвеш, проте, якщо обирати між серйозними наслідками надмірної ваги і тим, що пропонує Дюкан, Аткінс, то віддам перевагу останнім. 

Для тих, хто з цим не знайомий, розповім детальніше. Мета цієї екзекуції – позбавитись, за дуже короткий термін, основного відсотка жирової маси тіла (+ знизити вагу), не втрачаючи при цьому м’язову масу. Для цього потрібно значно скоротити вживання вуглеводів (замінивши прості на складні) та жирів. Існує декілька проблем такого режиму: – не збалансовано; – не дуже смачно, а через це і інші хімічні процеси, які проходять в цей час в організмі, – психічно не стабільно. 

Не раджу Вам їсти солодке в присутності людини на білковій дієті. В кращому випадку, вона перетвориться на містера Гайда, з новели шотландського письменника Роберта Стівенсона, в гіршому – відкусить Вам руку. :-)) 

Не потрібно забувати і про те, що немає жодного сенсу з’їдати більше 30 г білка за раз (мається на увазі нутрієнтний склад), лише таку кількість наш організм здатен засвоїти за один прийом їжі. Тому, важливо пам’ятати про головні рекомендації: пити більше води (не менше 2-х літрів), харчуватись дробно ( невеликими порціями з інтервалом у 2,5-3 -4 год, 5-6 раз на день) вживати складні вуглеводи (харчові волокна при такій дієті конче необхідні).

Якщо ж, як я це часто бачила, їсти по 10 шт. яєць, 500 г м’яса та ще й запивати це протеїновим коктейлем за раз, тобто без розуму відноситись до таких речей, то можна ризикнути і отримати білкове отруєння (кетоз) чи безліч інших розладів як одноразово, так і в майбутньому, при систематичному повторенні гонки за біцепсами, трицепсами, дельтами та трапеціями. 

Отже, перейдемо до рецепту печива, яке стане чудовим перекусом для тих, хто сидить на подібній дієті, так і просто ще одним джерелом білку.

Інгредієнти: 

 • 350 г творог нежирний 
 • 50 г молоко сухе, нежирне 
 • 40 г сироватка мол.сух. 
 • 45 г соєвий ізолят 
 • 60 г вівсяні пластівці Nordic з вівсяними висівками 
 • 50 г молоко нежирне 
 • 10 г стевія 

Нутрієнтний склад на 100 г: 

Калорійність (кКал) 182.5 

Білки (г) 24.9 

Жири (г) 1.5 

Вуглеводы (г) 17.2 

Харчові волокна (г) 1,2 

Приготування: 

 • Творог перетворити у пасту за допомогою блендера.Додати всі інгредієнти, що залишились, окрім борошна з висівок. 
 • Частину борошна залишити для обвалювання, приблизно 10г. 
 • Додати до маси борошно. Ретельно змішати. 
 • Сформувати (у формі кульок, печива, булочок), в залежності від вибору способу термічної обробки. 

З запропонованої мною рецептури, можна приготувати печиво в дегідраторі (сушці), булочки в духовці, щось на зразок лінивих вареників на пару, або просто творожні кульки. 

Чому я роблю наголос на різних варіантах термічної обробки? – для тих, кому знайоме і важливе питання коагуляції білків, надасть перевагу найбільш помірній термічній обробці (сушка, на пару або без).